Miód lipowy
Miód lipowy jest uznawany przez wielu znawców za najlepszy w smaku miód. Wynika to z jego bogatej zawartości. Powszechnie stosowany jest jako naturalne lekarstwo na przeziębienie. Miód lipowy ma działanie wykrztuśne, sprawdza się w leczeniu infekcji gardła i górnych dróg oddechowych. Wykazuje też działanie napotne, dlatego sprawdzi się też przy zwalczaniu grypy. Jest płynny, o jasnożółtym kolorze. Miód lipowy ma właściwości przeciwgorączkowe i przeciwkaszlowe, pomaga się wyciszyć i uspokoić.

Miód wielokwiatowy
Ten rodzaj miodu doceniany jest przede wszystkim za wyjątkowe walory smakowe. Ponadto uspokaja, pomaga się odprężyć i rozluźnić, łagodzi skołatane nerwy, podrażnioną błonę śluzową gardła, a także działa rozgrzewająco – jak każdy miód i ten gatunek warto spożywać w stanach przeziębienia i osłabienia organizmu.

Miód faceliowy
Ten rodzaj miodu skutecznie obniża nadciśnienie tętnicze, wzmacnia ogólną odporność organizmu oraz wykazuje silne właściwości bakteriobójcze. Do diety powinny włączyć go szczególnie osoby cierpiące na dolegliwości ze strony żołądka. Sprawdzi się też w leczeniu wszelkich chorób układu krążenia – np. niewydolności serca czy miażdżycy. Co ciekawe – miód faceliowy obniża toksyczne działanie używek – papierosów i alkoholu, ale także kawy czy herbaty.

Miód akacjowy
Jest najlepszym miodem dla diabetyków. Okazuje się niezwykle pomocny w zwalczaniu przeziębień, hamuje kaszel, leczy stany zapalne gardła. Miód akacjowy wspiera funkcjonowanie układu krążenia, stabilizuje ciśnienie krwi, hamuje również procesy miażdżycowe. Koi dolegliwości spowodowane chorobą wrzodową oraz łagodzi bóle związane z kamicą nerkową.

Miód gryczany
Zawiera sporą dawkę rutyny, przez co wzmacnia naczynia krwionośne. Miód gryczany doskonale sprawdza się w leczeniu miażdżycy, nadciśnienia tętniczego i choroby wieńcowej.  Wspomaga regenerację narządów wzroku i słuchu. Powinny sięgać po niego szczególnie osoby starsze.  Ze względu na właściwości regeneracyjne, miód gryczany warto spożywać po przebyciu trudno gojących się złamań i po zabiegach operacyjnych.

 

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem jednym z nich, napisz do nas!